Cinsel Hayatı Canlandırmak İçin Neler Yapılmalı

|

Sağlıklı Yaşayın!
Ölçülü bir biçimde beslenme düzeni uygulayın, yeteri kadar dinlenmeyi ihmal etmeyin ve düzenli olarak fiziksel egzersizler yapın. Yani vücudunuza iyi davranmak atacağınız ilk adım olmalı.

Aslında, düzenli yapılacak fiziksel egzersizler sağlıklı ve iyi bir cinsel yaşam için gerekli olan anahtarlardan belki de en önemlisi sayılabilir.Araştırmalar bize göstermektedir ki, düzenli egzersiz yapan kişilerin vücutlarındaki kan dolaşımı sağlıklı olduğundan, bu genital bölgelerdeki kan dolaşımını da sağlıklı kılmaktadır.

Televizyon İle Daha Az Vakit Geçirin!
Akşam saatlerinde televizyon izlemeyi biraz azaltarak evinizdeki fiziksel mahremiyetiniz için biraz daha vakit yaratın.


Yapılan araştırmalarda partnerinizle ilgilenmekten ziyade gece televizyon izlemenin aşk hayatına verdiği zararların birden fazla olduğu ortaya çıkmaktadır: Bunlardan bir tanesi ise cinsel isteği azaltmak ve erkeklerde ereksiyon sorunlarına yol açmasıdır.

Basmakalıp fikirlerden kurtulun!
Eğer peşinde olduğunuz şey romantizm ise, sinemada yürek hoplatan bir macera filmi izleyebilir, kahkahalara boğulacağınız bir komedi şovuna gidebilir veya evde bazı aerobik egzersizler deneyebilirsiniz.

Yapılan araştırmalara göre konu cinel istek ve cevap verme olduğunda, sinir sistemini harekete geçiren her şey, onu zapteden ve sindiren her şeyden daha iyi etki etmektedir. Sinir sisteminin canlanması, kalp atışınızın artması ve kardiyovasküler düzeninizin daha iyi çalışması anlamına gelir.

En Doğru Zamanı Seçin!
Cinsel aktiviteler için zaman yaratmaktan ziyade, en doğru en uygun zamanı seçmek çok önemlidir. Yapılan araştırmalarda kadınların cinsel birleşme için her bakımdan en uygun oldukları zaman dilimi ortaya çıkmıştır.

Kadınlar en etkili orgazmı adet donemini takip eden 6. ve 10. gunler arasında yaşamaktalar.

Adet doneminin ilk günü adetin başladığı gun olarak alınmaktadır. Gün içindeki zaman önemli değildir, seks hormonları gün içinde değişiklik göstermezler.

Uyarıcı Kokuları Kullanın
Rahatlamaya ihtiyacınız mı var? Cinsel etkileri büyük kokuların üzerinde durmalısınız.

Lavanta aromalı losyonları ve yağları deneyin. Hem sizi hem de partnerinizi gevşetecek ve havaya sokacaktır.

Yapılan araştırmalarda lavanta kokusunun bazı kişilerde mental stresi azalttığı ve rahatlama hissi yarattığı ortaya çıkmıştır. Buna rağmen, keskin kokulardan bazılar çeşitli kişilerde farklı etkiler yaratabilir. Size en uygun kokuyu kendiniz deneyerek bulmalısınız.

İletişimi Asla Koparmayın
İletişim olanaklarını maksimuma çıkardığınızdan emin olun.

Duygu ve düşünlerinizi partnerinizle paylaşmak ve birbirinizin hislerine, fobilerine ve arzularına saygı göstermek ilişkilerinize büyük katkı yapacaktır. Ayrıca problem çözme durumlarında güzel bir atmosfer yaratacaktır

Eğer Alkol Alıyorsanız Aşıraya Kaçmayın
Bir kadeh içki sizi havaya sokup güzel bir his verirken, alkol oranını arttırdığınızda kan basınıcınız düzenini bozar cinsel arzularınızı içine kapatır.

Alkol sinir sistemini zayıflattığı için koordinasyonunuzu bozar, vajinal kayganlığı azaltır ve cinsel dürtülerin düzenini bozar.

0 yorum: