Sağlıklı Bir Cinsel İlişki İçin

|

Sağlıklı bir cinsel yaşam için, yaşam kriterlerini değiştirmek gerekiyor. Peki ama nereden başlamalı?..

Sertleşme sorunu yaşayan erkeklerin yüzde 90’ında kalp hastalığı, yüksek tansiyon, kolesterol, diyabet veya sigara kullanımı gibi risk faktörlerinden biri mutlaka görülüyor.Prof. Dr. Hattat’ın önerdiği basit yaşam tarzı değişiklikleri şöyle

Beslenmenize Özen Gösterin
Kolesterol ve doymuş yağ miktarı düşük yiyeceklere yönelin. Daha az kalori tüketin, sebze ve meyve kullanımınızı artırın.

Fazla Kilolarınızdan Kurtulun:
Şeker hastalığı, hipertansiyon ve damar sertliği gibi cinsel güçsüzlükle ilgili pek çok hastalıkta, kilo fazlalığı en önemli risk faktörüdür. Düzenli bir kilo verme programı damarlardaki kan akımını iyileştirip, cinsel yaşamınızı olumlu yönde etkiler.

Düzenli Egzersiz Yapın:
Düzenli egzersiz alışkanlığı sizi yüksek tansiyon, şeker hastalığı, kalp hastalıkları ve damar sertliği gibi cinsel gücü azaltan risk faktörlerinden koruyacak, damarlarınızı hep genç tutacaktır.

Stresten Uzak Durun
Depresyonun ve tedavisinde kullanılan pek çok ilacın cinsel yaşamı olumsuz etkilediği biliniyor. Ayrıca gergin, stres düzeyi yüksek, sinirli erkeklerde cinsel güç kaybı daha erken yaşlarda ortaya çıkıp, daha yoğun seyreder.

Alkol ve Sigaradan Uzaklaşın
Alkol ve sigara cinsel sağlığa en zararlı toksinlerdir.

İdeal Değerleriniz Ne Olmalı?
- Kolesterol seviyesi 170’in altında,
- HDL (iyi kolesterol) 60’ın üstünde,
- Trigliserit 150’nin altında,
- Tansiyon 120 - 80 mmHg olmalı,
- Bel çevresi erkeklerde 94 santimetrenin üzerine çıkmamalı.

0 yorum: