Cinsellikten Tiksiniyor Musunuz ?

|

Cinselliği yaşamın doğal bir parçası olarak kabul etmeyen, aşırı titiz ve kokulardan kötü etkilenen kişiler için sevişmek tiksinti verici bir şey olabilir.

Cinsel tiksinti bozukluğu; cinselliği kötü, ayıp ve utanç verici olarak gören, cinselliği yaşamın doğal bir parçası olarak kabul etmeyen, aşırı titiz ve kokulardan kötü etkilenen kişilerde daha sık görülür..

Yaş faktörü
Kaybetmeye başladıkları gençliklerini kendilerinden küçük bir kadınla yeniden kazanmak ve ikinci baharlarını yaşamak isteyen yaşlı erkekler; genç kadınları iyi hissettirmeyi ve mutlu etmeyi çok iyi bilir. Ancak her şeye rağmen yaş ve beden farkı genç kızlarda tiksinme yaratabilir. Bu da cinsellikte anlaşmazlıklar çıkmasına ve tarafların mutsuz olmasına neden olabilir.

Kötü ve utanç verici görürler
Aşk ve sevgi, tiksinme sınırının genişlemesidir. Bir eş ile cinsel ilişki kurmaktan aşırı tiksinti duyma ve bundan tümüyle kaçınma durumuna ise; 'cinsel tiksinti bozukluğu' denir. Cinselliği kötü, ayıp ve utanç verici olarak gören, cinsel taciz, şiddet gibi olaylarla karşı karşıya kalmış, cinsel eğitimi olmayan, cinselliği yaşamın doğal bir parçası olarak kabul edemeyen, aşırı titiz ve kokulardan olumsuz etkilenen kişilerde bu sorun sık görülür. Bu açıdan bakıldığında, sizin yaşadıklarınızı ve yaşlı partnerinizle baba özlemini tatmin edip etmediğinizi bir cinsel terapist nezaretinde yeniden gözden geçirmenizde fayda var.

0 yorum: