Baştan Çıkaran Gıdalar

|

Sihirli etki vadeden parfümleri unutun, cinsel yaşamınıza hareket katmanın anahtarı mutfağınızda saklı!

Araştırmacılar, afrodizyak gıdaların kokuları, tatları ve görünüşleriyle cinsel uyarıcı etki yaratmanın dışında, sizi daha iyi kur yapan bir sevgiliye dönüştürebileceğini söylüyor. Afrodizyaklar, psikolojik etkilerine ve cinsel yaşamın her evresinde yarattığı değişime bağlı olarak üç gruba ayırıyor:

Flört Besinleri
Potansiyel eşinizi ararken, keyfinizi yerine getirerek kendinize olan güveninizi artıracak, sizi canlandıracak ve kur yapmaya yöneltecek besinleri seçmelisiniz.

Flört Dostu Gıdalar
Pul biber Baharatlı gıdalar kalbe kan akışını ve metabolizmayı hızlandırırlar.
Muz İçerdiği kimyasallarla beyinde keyif arttırıcı etki yaratır ve özgüveni artırır.
Havuç İçerdiği yüksek lif nedeniyle cinsel arzuları uyandırıcı etki yaratabilir.

Baştan çıkaran gıdalar
İkinci aşama, baştan çıkarma. Afrodizyaklar testesteron gibi cinsel hormonların salgılanmasını ve genital organlardaki kan basıncını artırarak vücudu aşk için hazır hale gelmesini sağlar. Ayrıca hızla ihtiyacınız olan enerjiyi temin eder.

Karides İyot açısından zengin olan karides ve diğer deniz ürünleri, tiroid bezlerinin çalışması ve sağladığı enerji açısından önemlidir.
Çikolata İçerdiği kafein nedeniyle çikolatanın uyarıcı bir etkisi vardır. Bunun yanında salgıladığı mutluluk hormonuyla keyif verir.
Zencefil Zencefil kökünün, kadın ve erkek cinsel organlarındaki kan basıncını artırdığı söylenir. Zeytin Yeşil zeytinin erkekleri daha güçlü yaptığına, siyah olanların ise kadınların cinsel dürtülerini artırdığına inanılır.
Domates Puritanlar tarafından aşk elması olarak tanımlanan domatesin cinsel canlandırıcı olarak ün yapmıştır.
Elma Adem ve Havadan beri bu meyve baştan çıkarmayla eş anlamda kullanıldı.

Potasyum, fosfor, kalsiyum ve E vitamini yönünden zengin bu meyve hormon ve enerji düzeyini artırır.

Cinsel performans için gıdalar
Keşif ve orgazm olan son aşamada, insanlarda koku duyusu diğerlerinin önüne geçer ve afrodizyak gıdalar da bu yolla etki sağlar.

Hangi kokunun seksüel canlanmayı artırdığına dair yapılan bir araştırmaya göre, her besin erkeklerde yarattığı cinsel bir karşılığı bulunuyor ve bazıları da diğerlerine göre daha etkili oluyor.

"Örneğin peynirli pizza erkeklerde kan basıncını artırmada %5 oranında, tereyağlı patlamış mısır %9, balkabağı turtası ise %40 etkili oluyor.

Buna karşılık çiçek kokulu parfümlerin sağladığı etki ise yalnız %3 iken, kadınlarda erkek kolonyası vajinadaki kan basıncının düşmesine neden oluyor.

Gıdaların cinsel yaşam ve performans üzerinde neden etkili olduğu konusunda birçok teori var. Fakat bu etkiler fiziksel ve psikolojik yapıya ve kişilerin geçmiş birikimlerine bağlı olarak değişiklik gösteriyor. Uzmanlar afrodizyak gıdaların etkilerinin kişiden kişiye değişiklik gösterdiğinin unutulmaması gerektiğini ekliyorlar.

0 yorum: